Гематоген його склад, властивості, користь та калорійність.

Гематоген та його чарівні властивості.

Гематоген – особливий препарат, смак якого знайомий нам з дитинства. Відвідуючи аптеку, мої батьки часто купували безліч дорогих ліків, а на здачу їм давали аскорбінку або плитку звітного гематогену …

користь гематогену для організму

Сьогоднішнім дітям навряд чи широко відомий цей препарат, але ті, хто виріс за радянських часів, пам’ятають ту строкату обгортку і солодкий смак.

гематоген фото

З чого роблять гематоген

чим корисний гематоген для організму

У дитинстві нам говорили, що не можна їсти багато гематогену, так як він зроблений з крові тварин. Найчастіше нас лякав цей факт, і ми з’їдали лише кілька скибочок, залишаючи більшу частину плитки на потім.

гематоген користь

Дійсно, до складу гематогену входить особлива речовина – чорний альбумін. Це і є оброблена кров великої рогатої худоби. Також по ГОСТу до складу гематогену входить крохмальна патока, згущене молоко, цукор і ванілін.

гематоген склад

Під час війни цей препарат буквально ставив на ноги поранених: на основі рідкого гематогену робили омлет і годували їм солдатів. І не дарма! Адже в препараті міститься 12 мкг заліза на 100 грамів продукту (для порівняння, в яблуках міститься всього 2 мкг на 100 грамів продукту).

вміст заліза у гематогені

Варто відзначити, що наш організм дуже погано засвоює залізо, тому гематоген – прекрасне рішення для поповнення запасу цього мікроелемента.

гематоген склад

Препарат також сприяє підвищенню працездатності, зміцненню імунної системи і нормалізації роботи травного тракту.

чим корисний гематоген

Гематоген – практично нешкідливий препарат, зрозуміло, якщо їм не зловживати. Рекомендована доза для дітей – 25 грамів на добу, для дорослих – 50 грамів. Також не варто вживати гематоген годуючим мамам.

скільки калорій у гематогені

У цього препарату є все ж один недолік – зміст великої кількості легкозасвоюваних вуглеводів. Всім тим, хто прагне схуднути, варто утриматися від вживання гематогену.
Обов’язково прикупи для себе і дитини плиточку гематогену, а також розкажи про цю корисну інформацію друзям!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *