Хвороби винограду та їх лікування фото та поради і дієві методи.

Хвороби винограду та їх лікування.

Боротися з хворобами винограду вкрай важливо, тому що це зіграє вирішальну роль на якість і кількість врожаю. У статті розповімо про боротьбу з хворобами винограду з картинками можливих наслідків від захворювань.

Боротьба з Мілдью винограду (несправжня борошниста роса)

хвороби винограду фото

Кущі винограду для боротьби з мілдью потрібно обприскувати 1% р-ром бордоської рідини. Багато садівників обприскують кущі ще до появи хвороби, з одного боку це погано, з іншого – якщо хвороба проявиться (це наступна ступінь зараження, коли спори проникають в рослину), а обприскування не було, то процедура користі не принесе, тому що препарат впливає на спори лише на поверхні рослин. Тому обприскування винограду бордоською рідиною проведіть, коли пагони досягнуть довжини 10-20 см 0,75% розчином бордоської рідини, щоб максимально виключити можливість нанесення опіків. Наступний раз, коли розкриються перші квітки, але масового цвітіння ще немає обприскуйте 1% розчином бордоської рідини. Далі, коли виноград відцвіте і потім кожні два тижні поки не почнуть дозрівати ягоди.

хвороби винограду

Ретельно обприскуйте нижню сторону листя, суцвіття, верхівки пагонів і ягоди. Перші три обприскування проведіть в обов’язковому порядку незалежно від погодних умов. Якщо сезон дощовий, то обприскувань потрібно більше, якщо сухий, то менше. Молоді кущі обприскують повний період вегетації. Приготовану бордську рідину використовуйте відразу, не залишайте на «завтра». Обприскуйте в безвітряну погоду від низу до верху в кількості, щоб з листя трохи стікало.

Ще з фунгіцидів для обприскування винограду підходять хлорокись міді, полікарбоцин, поліхорм. У дуже спекотну погоду проводити обприскування немає сенсу, так як гриб хвороби гине при температурі вище 30 ° С. Також не обприскують і за місяць до збору ягід.

Не забувайте і про додаткові заходи боротьби з мілдью винограду: своєчасно видаляйте і спалюйте уражені листя і осінні обрізки пагонів, формуйте, підв’язуйте і провітрюйте кущі, проводьте пасинкування винограду. Не допускайте звисання грон розташованих близько до землі. Видаляйте залишки обламаних пагонів. У міжряддях вирощуйте кріп.

Боротьба з оїдіуму (справжня борошниста роса) винограду або сонячний опік ягід.

хвороби винограду фото

Уражені лози і листя обрізайте і спалюйте. Розподіляйте рівномірно пагони по всій шпалері. Проводьте формування кущів, не допускайте загущенності. У міжряддях вирощуйте кріп, часник, цибулю, редиску. Бур’яни видаляйте.

 

 

 

 

виноград хвороби Кущі винограду обробляють розчином колоїдної сірки (80-90 г на відро води) або сумішшю порошкової сірки з деревним попелом (20-30%) або препаратами Топаз, Строби, Квадріс, Кумулус ДФ. Після цвітіння обробляють Топазом або титли-250 (1 ч.л. на 20 л води). Далі через 2 тижні повторіть обприскування, причому якщо тривалий час йдуть дощі, то обробляйте Квадріс, якщо сухо, то Флинтом. Четвертий раз обробити кущі потрібно тільки ранніх сортів дозрівання, десь 5-10 серпня.

У боротьбі з оїдіумом також допомагає 0,5% розчин соди або рожевий розчин марганцівки.

Боротьба з хлорозом винограду

лікування винограду фотоПричиною хвороби може бути надмірна вологість грунту і порушення харчування куща, обумовлене головним чином підвищеним вмістом вапна в грунті в розчиненому вигляді. При необхідності зробіть дренаж.

При надлишку в грунті вапна (листя жовтіє, і сповільнюється зростання куща), роблять ямки біля кущів глибиною 40 см і наливають в них антіхлорозін, приблизно 5 літрів. Цим же розчином обприскують і кущі.

На важких перезволожених грунтах вносять в грунт залізний купорос з розрахунку на 1 кущ винограду 200-800 м Восени навколо куща роблять борозенку глибиною 20-25 см і засипають сумішшю (подрібнений залізний купорос, земля і вода).

Піщаний грунт удобрюють розведеним гноєм (1: 2). Якщо в грунті недолік заліза, то рослини варто обприскати 0,5% розчином залізного купоросу, але це може викликати невеликі опіки у рослин, тому на наступний рік перед набуханням бруньок полийте 10% розчином залізного купоросу біля коріння винограду (6 л на кущ). З дефіцитом заліза впоратися найважче.

Нормальний грунт удобрюють сірчанокислим амонієм або суперфосфатом.

Перед укриттям на зиму рослину обприскують нітрафеном.

Боротьба з Антракнозом винограду

лікування винограду фотоУражаються сорти стійкі до мілді. Уражені частини куща обрізають і спалюють. Обприскують 2 рази 3% бордоською рідиною (до цвітіння і через 10-12 днів після цвітіння, але вже 1% розчином), враховуючи, що рослина буде захищено тільки там, де потрапив препарат. Обприскуйте ретельно нижню сторону листя, але так, щоб препарат не стікав. Обприскування проводите вранці і ввечері, якщо немає роси. Навесні, коли бруньки ще не розпустилися, проводять обробку 10% розчином залізного купоросу.

Боротьба з церкоспорозом винограду

виноград хворобиУражуються сорти винограду стійкі до мілдді. Церкоспороз винограду можна зустріти в основному на старих, ослаблених кущах. На початку серпня, проявляється на нижньому боці листків з оливкового нальоту і доходить до бурого кольору, далі відбувається засихання листа. Ягоди також покриваються спочатку оливковим нальотом, плавно переходить в покрив зеленого кольору, далі осипання ягід від будь-якого дотику.

У боротьбі з хворобою: своєчасно видаляйте з рослин пошкоджені і висохлі листя, спалюйте їх, обробляйте бордоською рідиною кожні два тижні. Для боротьби з церкоспорозом використовують ті ж методи, що для мілдді.

Боротьба з Ескоріозом (чорною плямистостю) винограду

хвороби винограду фотоЧорна плямистість винограду проявляється в між вузлами пагонів, на листках і черешках з’являються численні цятки темного кольору. При масовому ураженні рослини пагони легко ламаються, грона обпадають від викликаного некрозу тканин. Ескоріозом уражуються сорти винограду стійкі до мілді. Часто виникає в сиру дощову погоду на загущених, погано провітрюваних кущах.

хвороби винограду фотоПід кущами винограду прибирайте опале листя. Уражені частини рослини відрізайте і спалюйте. У вигляді профілактики до розпускання бруньок обробляйте 0,6% розчином бензофосфату. Коли бруньки почнуть розпускатися, проведіть обробку 1% розчином бордоської рідини. Повторно обробіть через тиждень.

Ретельно оглядайте посадковий матеріал, особливу увагу приділіть підщепних лозам. Пошкоджені рослини спалюють. Навесні оглядають насадження в саду, при виявленні ознак хвороби проводять обробку 2% розчином 40% ДНОКу (до розпускання бруньок). У період вегетації проводять обприскування 1% розчином бордоської рідини, через тиждень процедуру повторюють. Далі обприскування проводять як в боротьбі з мілдью.

Для профілактики борошнистої роси, іржі та плямистості добре застосувати обробку розчином: приготуйте дві посудини, в одній змішайте 2 г мідного купоросу з 1 л води, в іншій – 20 г зеленого мила, все змішати.

Боротьба з Бактеріальним раком винограду

хвороби винограду фото

бактеріальний рак у винограду

Жахлива і поширена хвороба винограду! На даний момент немає ефективного засобу зі 100% гарантією лікування бактеріального раку винограду.

Оглядайте саджанці при викопуванні з шкілки, пошкоджені спалюйте, і не висаджуйте в новий виноградник. Здорові саджанці знезаражують в будь-якому випадку (нарости можуть відпасти, але рослина залишиться зараженою), опустивши їх в 1% розчин гранозана і обмив після цього водою.

Відкривши кущі винограду, огляньте їх на наявність наростів. Якщо є, то їх вирізують до живої здорової деревини і спалюють. Рани обробляють 2% розчином ДНОКу. При серйозному ураженні, видаляють або рукав, або всю надземну частину куща, причому інструмент потрібно продезінфікувати 5% розчином формаліну, щоб збудник не був перенесений на здорові кущі. Також рани можна обробляти розчином мідного купоросу з розрахунку 20 г на відро води, далі обмазати садовим варом, змастити глиною і укутати в мішковину або під плівку на 2-3 тижні. Землю навколо куща обробити тим же розчином. Не допускайте довгого перезволоження грунту, не мульчируйте, дайте грунту підсохнути. Чи не удобрюйте 2-3 роки азотними добривами і курячим послідом. Дозволяється добриво нітрофоскою, золою або фосфором.

Боротьба з Сірою гниллю винограду

сіра гнилль у виноградуВидалення пошкоджених частин (листя, ягід, грон). Формуйте виноград для кращого провітрювання і висихання кущів. Як тільки побачили зморщені ягоди, вкриті сірим нальотом, відразу їх видаліть з рослини і знищіть. Якщо поразка не сильне, то можна обмежитися обприскуванням розчину соди (70 г на 10 л води) або 1% розчином зеленого мила. Проти сірої гнилі ефективні всі препарати, які використовуються в боротьбі з мілдью і оїдіумом.

Боротьба з Білою гниллю винограду

біла гнилль у виноградуБіла гниль у ягід винограду в більшій мірі може з’явитися після граду, при неправильному формуванні куща, коли є загущенність і при сонячних опіках. З цих причин кора винограду починає тріскатися, стає м’якше і покривається точками. Зимові морози не знищують джерела інфекцій. Видалення хворих ягід і обприскування грон після граду 4% розчином бордоської рідини, через кожні 7-10 днів обприскування повторювати. Взагалі, всі засоби боротьби з мілдью, оїдіумом і чорною гниллю прекрасно справляються і з білою гниллю. Єдине, що потрібно зробити після граду, так це обприскати кущі винограду Топазом, топсин або будь-якими іншими препаратами які містять мідь.

Боротьба з плямистим некрозом винограду

плямистий некроз виноградуБільшою мірою вражає накритий виноград. Заготовлюйте живці тільки зі здорових маточників. Перед закладанням на зимове зберігання живці ненадовго опускають в 1% розчин ДНОКу, дезинфікуючи лише приріст і трохи більше половини штамба, коріння в розчин не занурюють. Навесні проводять вибракування (ретельний огляд) рослин. Дезінфекцію живців можна проводити і в розчині 0,1% хінозолу (24 години), саджанці дезінфікують 10-12 годин. Перед укриттям на зиму кущі обприскують 1-2% розчином ДНОКу або нитрафеном.

Боротьба з некрозом винограду

некроз винограду фотоВизначити хворобу можна по відмирання одно-, дворічних лоз і рукавів винограду. Починається хвороба всередині рослини (якщо зняти верхній шар кори можна побачити некротичні плями). Такі рослини загинуть, тому ефективні тут тільки профілактичні заходи (на зиму рукава не приховують землею, можна скористатися плівкою). Вірусні хвороби: короткоузліе, інфекційний хлороз, скручування листя, короткоузліе і т.д. Тут важлива профілактика: відбір здорового посадкового матеріалу, дотримання агротехніки вирощування і боротьба з переносниками збудників (кліщі, нематоди, комахи).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *